WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Przykładowa konfiguracja serwera


Przykładowy serwer* dla programu TenvirkMK w instalacjach do 10 stanowisk
Cena netto
Serwer DELL T110 II
E3-1220V2
HDD 2x500GB (RAID 1), RAM 4GB, DVD-RW
MS Windows 2012 Server Foundation
(w cenie serwera instalacja Windows i jego konfiguracja na potrzeby programu TenvirkMK)
zapytaj
o cenę
Serwer FUJITSU SIEMENS TX100 S3p
E3-1220
HDD 2x500GB (RAID 1), RAM 2x4GB, DVD-RW
MS Windows 2012 Server Foundation
(w cenie serwera instalacja Windows i jego konfiguracja na potrzeby programu TenvirkCM)
zapytaj
o cenę

Serwery używanie DELL i HP (6 miesięcy gwarancji) - prosimy o telefon do nas w sprawie szczegółów oraz sprawdzenia dostępności od 900,00 zł

* Serwer można zorganizować we własnym zakresie lub zakupić w TENVIRK. Serwery w promocji dostępne są do wyczerpania zapasów magazynowych TENVIRK. Serwer można zakupić wyłącznie przy zakupie licencji na oprogramowanie TenvirkMK.


Przykładowe wymagania sprzętowe dla typowych instalacji


W przypadku jednoczesnej pracy wielu użytkowników wymagania na sprzęt lub łącza internetowe mogą być większe.
Procesor serwera
Procesor XEON seria 5504 (do 10 stanowisk lub dla wersji TenvirkMK STANDARD).
Procesor XEON seria 5620 lub lepszy (do 50 stanowisk).
Procesor XEON seria 5650 lub lepszy (od 50 stanowisk).
Dla dużych instalacji powyżej 100 stanowisk dwa procesory.
Pamięć serwera
Pamięć RAM 8 GB. Dla instalacji powyżej 50 stanowisk 16 GB i więcej.
Dyski serwera
Wolne miejsce na dysku C ok. 100GB i więcej przy przechowywaniu dużej liczby plików (system zajmuje około 200MB reszta na dane i pliki, korespondencję, kopie zapasowe). Zalecane dwa dyski SAS w układzie co najmniej RAID 1. W dużych instalacjach dodatkowe dwa dyski 2TB w układzie RAID 1 na dokumenty, pliki i korespondencję.
System operacyjny serwera
64 bitowy (zalecany) lub 32 bitowy. Windows 2008 lub 2012 (zalecany) Server w wersjach: STANDARD, ENTERPRISE lub R2 i wyższych. Dla małych instalacji do 15 stanowisk można zastosować SBS lub HOME.
Komunikacja
System TenvirkMK jest pewnego rodzaju klientem poczty email. Do odbioru e-maili TenvirkMK łączy się z serwerem pocztowym, którego dotychczas używała firma i pobiera lub wysyła w imieniu pracowników emaile za pomocą protokołu POP3/SMTP. Dla obsługi faksów serwer powinien być wyposażony w faksmodem wysokiej jakości z pełną obsługą wszystkich klas faksów. Dla obsługi SMSów wymagany jest zakup dodatkowego urządzenia terminalu SMS oferowanego przez TENVIRK.
Łącza internetowe
W centrali łącze internetowe ze stałym adresem IP. Przepustowości w obie strony 1024Kb. Przy pracy zdalnej powyżej 30 stanowisk 2048Kb. W oddziałach łącze bez stałego adresu IP o przepustowości 1024Kb/512Kb lub lepsze.
Minimalne parametry komputera klienckiego
Współczesny komputer biurowy. System operacyjny: Windows XP, VISTA, 7, 8, 8.1, 10. RAM 2GB. Wolne miejsce na dysku 100 MB. Karta graficzna i monitor minimum 1024x768. Przeglądarka internetowa IE 8 lub nowsza.
Informacje o architekturze:


System TenvirkMK/ERP jest wielowarstwową aplikacją opartą o architekturę SOA z zastosowaniem technologii WebServices, XML i transakcji rozproszonych COM+. System używa własnej platformy aplikacyjnej XTEN opartej o graficzne modelowanie procesów biznesowych. Podstawą działania systemu jest .NET firmy Microsoft i Windows 2008 lub 2012 (zalecany). System wykorzystuje serwer internetowy IIS oraz bazę danych MS SQL Server 2008 lub 2012 (zalecana) lub 2014. Pliki korespondencji modułu zdarzeń i modułu zarządzania wersjami plików TENVIRK FILE MANAGER nie są przechowywane w bazie danych, a w osobnych folderach na serwerze za pomocą standardowego systemu plików Windows. Umożliwia to przechowywanie dużej ilości wczytanych, zeskanowanych i odebranych plików bez nadmiernego wzrostu bazy danych.

Dzięki zaawansowanej technologii możliwa jest:

Zaleca się uruchomienie systemu na osobnym serwerze. Serwer może być dostarczony i skonfigurowany optymalnie do potrzeb systemu przez TENVIRK lub autoryzowanego partnera technicznego. Przed zakupem serwera należy koniecznie skonsultować jego parametry z TENVIRK lub autoryzowanym partnerem. W przypadku posiadania własnego serwera należy sprawdzić jego parametry.